Time to Act

Mladi Europljani smatraju kako će klimatske promjene u budućnosti rezultirati većim migracijama

Priručnik oporezivanje

Priručnik o pravednom oporezivanju

Priručnik za edukatore/predavače s planovima lekcija

Razumijevanje utjecaja porezne zloupotrebe i načina za njeno smanjenje ključno je za zemlje
„u tranziciji”, poput Hrvatske, koje žele povećati svoj životni standard.

SDG

Provedba ciljeva održivog razvoja u Hrvatskoj
– Perspektiva civilnog društva

Prvi „izvještaj u sjeni“ organizacija civilnog društva iz Hrvatske vezan za ocjenu ispunjavanja Programa Ujedinjenih naroda (UN) o održivom razvoju, tzv. Agendi 2030.

previous arrow
next arrow
logo

Platforma za međunarodnu građansku solidarnost Hrvatske je nestranačka i neprofitna organizacija civilnog društva koja je aktivna u području međunarodne razvojne suradnje i humanitarne pomoći.

Zadnje novosti

MVEP: objavljen Javni poziv za financiranje projekata međunarodne razvojne suradnje organizacija civilnog društva

Ministarstvo vanjskih i europskih poslova objavilo je Javni poziv za financiranje projekata međunarodne razvojne suradnje organizacija civilnog društva. – rok za slanje prijava do 15. listopada 2023. Tekst Javnog poziva za financiranje projekata međunarodne razvojne suradnje organizacija civilnog društvaUpute za prijaviteljeObrazac za prijavu na Javni pozivObrazac proračuna projektnog prijedlogaIzjava prijavitelja o…

CROSOL zapošljava: Projektni asistent/ica

CROSOL – Platforma za međunarodnu građansku solidarnost Hrvatske zapošljava na određeno vrijeme od 8.5 mjeseci jednu osobu na 50% radnog vremena na radno mjesto “Projektni asistent/ica” na projektu “Know your EU – Build your EU! – Raising awareness on the importance of Democratic Participation of Croatian citizens in European elections…

Međunarodni Medicinski Zbor Hrvatska uključen je u direktnu pomoć stradalima u potresu u Maroku i poplavama u Libiji

U Maroku je International Medical Corps jučer završio prvu distribuciju onima koji su pogođeni razornim potresom magnitude 6,8 koji se dogodio prošlog petka. Od ostalih mjera, preko lokalnih partnera podijelili smo 350 toplih obroka, 2550 gotovih namirnica, 2550 higijenskih potrepština i 205 deka. International Medical Corps također je rasporedio Tim…

Poziv na diskusiju: Kako poljoprivreda može doprinijeti zelenoj tranziciji u EU?

Novo političko razdoblje za moderniju (zeleniju i pravedniju) zajedničku Europsku poljoprivrednu politiku (CAP) započelo je 1. siječnja 2023. Jedan od njezinih glavnih stupova usmjeren je na održivu budućnost za europske poljoprivrednike te klimatsku i okolišnu dobrobit u središtu ruralnog razvoja.Klimatske ambicije unutar Green Deala su visoke, a rokovi za postizanje…

Hrvatska predstavila Dobrovoljni nacionalni pregled o provedbi Agende 2030. UN-a za održivi razvoj

Ministrica turizma i sporta Nikolina Brnjac je 18. srpnja 2023. na Političkom forumu na visokoj razini o održivom razvoju (HLPF) u New Yorku, u ime Republike Hrvatske predstavila drugi Dobrovoljni nacionalni pregled o provedbi Programa Ujedinjenih naroda za održivi razvoj do 2030. (Agenda 2030.) Izradom Dobrovoljnog nacionalnog pregleda (VNR) o…

Poziv na diskusiju: Kako željeznički prijevoz može doprinijeti zelenoj tranziciji u EU?

Promet je trenutno odgovoran za četvrtinu emisija stakleničkih plinova, što ga čini drugim najvećim izvorom emisija u EU. To je jedan od najvećih izazova u procesu zelene tranzicije, jer zahtijeva kako strukturne promjene velikih razmjera, tako i promjenu osobnih navika građana. U sklopu okretanja prema održivijem načinu života, mnoge zemlje…

Međunarodni Medicinski Zbor Hrvatska, članica CROSOL-a, direktno pomaže stradalima u potresima u Turskoj i Siriji

Udruga Međunarodni Medicinski Zbor Hrvatska, članica CROSOL-a, uključena je u direktnu pomoć stradalima u potresima u Turskoj i Siriji, u partnerstvu sa sestrinskom organizacijom, International Medical Corps US. Ukupni broj smrtno stradalih u potresima u Turskoj i Siriji premašio je 36.000, više od 78,000 je ozlijeđenih i stotine tisuća raseljenih.…

Nacionalna sigurnost RH i klimatske promjene

Tekst je objavljen u suradnji sa specijaliziranim i neprofitnim web-portalom Obrana i sigurnost (obris.org), a tekst autora Igora Tabaka, kojeg u originalu možete pročitati ovdje, prenosimo u cijelosti: Klimatske promjene kao sigurnosna prijetnja uključene su u strateške dokumente nacionalne sigurnosti i obrane mnogih zemalja, uključujući i predvodnike u tom trendu – SAD, Ujedinjenu Kraljevinu, Francusku i…